Ekonomia niedostatku

Witaj nasza dobra szkoło Możliwość komentowania Ekonomia niedostatku została wyłączona 439
Ekonomia niedostatku
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

finanse (16)Jednym z podstawowych problemów z jakimi mierzyć się musi człowiek to ograniczoność zasobów, jakie są nam dane. Jest to kluczowe pojęcie, które ekonomia musi brać pod uwagę próbując opisać prawa rządzące rynkiem i procesami gospodarczymi. Wszystko, co mamy do dyspozycji jest skończone i ograniczone. Wszystkie zasoby, z jakich codziennie korzystamy prędzej czy później ulegną wyczerpaniu. Te limity zasobów kształtują jedne z podstawowych praw rynku – prawo podaży i popytu.

Niezależnie od tego, czy rozważamy zasoby naturalne czy też dobra wytworzone przez człowieka, wszystko kiedyś się skończy. Na naszej planecie jest ograniczona ilość metali, złóż, kopalin, a nawet roślin. Produkcja przemysłowa, która na tych zasobach bazuje (górnictwo, hutnictwo, wydobycie i obróbka metali) a także produkcja rolna, która w całości zależna jest od wytworów natury – to wszystko podlega naturalnym ograniczeniom. Także zasoby ludzkie mają swoje ograniczenia, ilość rąk do pracy, zdobyte doświadczenie, wiedza, umiejętności i kwalifikacje także są naturalnie limitowane. I regulują je zależności ekonomiczne.

Author

Related Articles

http://somiedo.eu/ - witaj nasza dobra szkoło mp3, witaj szkoło piosenka mp3, witaj nasza dobra szkoło, witaj nasza dobra szkoło podkład, witaj nasza dobra szkoło piosenka, wyszukiwarka mp3 baciary, witaj szkoło mp3

Search

Back to Top